WHO: Omikron obecny w 77 krajach

0
594
WHO
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Nowy wariant koronawirusa jest już obecny w 77 krajach – poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia. Według WHO, Omikron może poważnie zagrozić walce z pandemią. mimo, że wszystko wskazuje, iż nie wywołuje tak groźnych skutków jak inne warianty SARS-CoV-2.

Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus mówił podczas konferencji prasowej, że choć oficjalne dane wskazują, że wariant Omikron jest obecny w 77 krajach, to- jego zdaniem- odmiana jest już na całym świecie, nawet jeśli nie została jeszcze wykryta.

Szef WHO zaapelował też, by nie lekceważyć Omikrona. “Rozchodzi się on z prędkością, jakiej nie widzieliśmy przy poprzednich wariantach. Jesteśmy zaniepokojeni, że ludzie traktują Omikron jako łagodną odmianę. Bowiem jeśli nawet nie wywołuje on ciężkiego przebiegu choroby, to znaczna liczba zakażeń może znów przytłoczyć nieprzygotowane do tego systemu opieki zdrowia” – dodał.

Światowa Organizacja Zdrowia apeluje, aby oprócz szczepień nadal zachowywać zasady dystansu społecznego i nosić maski.
Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 5 milionów i 310 tysięcy osób, a łączna liczba zakażeń to 271 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!