Rosja: prezydent W.Putin chce natychmiastowych rozmów z USA i NATO

0
596
Putin
Fot. EPA/MICHAEL KLIMENTYEV / SPUTNIK /
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Rosji Władimir Putin domaga się “natychmiastowych” rozmów ze Stanami Zjednoczonymi i NATO o gwarancjach bezpieczeństwa dla jego kraju. Według komunikatu Kremla, takie słowa miały paść podczas rozmowy Putina z prezydentem Finlandii Saulim Niinisto.

Jak podaje Kreml, prezydent Władimir Putin “ponownie podkreślił potrzebę natychmiastowego rozpoczęcia negocjacji ze Stanami Zjednoczonymi i NATO w celu wypracowania międzynarodowych gwarancji prawnych dla bezpieczeństwa Rosji”. Rosyjskie żądania obejmują między innymi powstrzymanie ekspansji NATO na Wschód i rozmieszczania broni w sąsiednich państwach, w tym na Ukrainie.

Zachód od kilku tygodni oskarża Rosję o planowanie inwazji na Ukrainę i o zgromadzenie dziesiątek tysięcy żołnierzy w pobliżu granicy ze swoim sąsiadem. Władimir Putin zaprzecza tym oskarżeniom i obwinia NATO za eskalację napięcia w regionie.
Podczas rozmowy wideo w zeszłym tygodniu prezydent USA Joe Biden ostrzegł Putina przed wyjątkowo dotkliwymi sankcjami, gdyby rosyjskie wojska zaatakowały Ukrainę.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!