Meksyk: dom “El Chapo” wylosowany na loterii

0
854
El Chapo house dom
Fot. New York Post/Mexico Government
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dom Joaquina “El Chapo” Guzmana Loery w Meksyku – z którego boss narkotykowy uciekł w 2014 roku, gdy siły bezpieczeństwa wkroczyły, aby go aresztować – został wylosowany na loterii. Losowanie odbyło się w ramach obchodów święta Niepodległości Meksyku. Tożsamość zwycięzcy pozostanie anonimowa.

Budynek znajduje się w Culiacan w stanie Sinaloa. Nieruchomość z dwiema sypialniami jest warta około 184 tysiące dolarów.
Przywódca kartelu Sinaloa uciekł z tego domu przed meksykańskimi żołnierzami w lutym 2014 roku. Wydostał się z budynku przez tunel pod wanną.

Boss narkotykowy został zatrzymany po sześciu dniach w mieście Mazatlan. Rok później ponownie uciekł z więzienia przez tunel wydrążony przez jego wspólników. Na wolności przebywał pół roku.

Został ekstradowany do Stanów Zjednoczonych w 2017 roku, a dwa lata później skazany na dożywocie na podstawie licznych zarzutów, w tym za dystrybucję kokainy i heroiny, nielegalne posiadanie broni palnej oraz pranie brudnych pieniędzy. W czasie procesu zarzucono mu też gwałt i morderstwo.

Meksykański rząd zorganizował loterię, na którą trafiło 20 nieruchomości o łącznej wartości 12,5 miliona dolarów. Można było wygrać m.in. rezydencję byłego lidera kartelu Juarez w południowym Meksyku – Amado Carrillo Fuentesa. Jej wartość szacuje się na 3,8 miliona dolarów. Można też było wylosować lożę na stadionie Aztec. 

Celem loterii było przekształcenie nieruchomości, które były drogie w utrzymaniu, w “namacalną korzyść dla społeczeństwa”. Zebrane pieniądze trafią do sportowców, którzy wzięli udział w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich w Tokio 2020.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!