Papież Franciszek z wizytą na Słowacji

0
323
papież pope Francis
Fot. Vatican Media/www.vaticannews.va
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Papież przybył na Słowację. Na lotnisku w Bratysławie Franciszka przywitała prezydent Słowacji Zuzana Czaputova.

Wcześniej papież był w stolicy Węgier, gdzie celebrował mszę świętą na zakończenie odbywającego się tam 52. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego. Wzięło w niej udział około 75 tysięcy pielgrzymów, którzy zgromadzili się na Placu Bohaterów. Spotkanie z wiernymi zakończyło się modlitwą Anioł Pański, przed którą Franciszek mówił o beatyfikowanych dziś w Warszawie kardynale Stefanie Wyszyńskim i matce Elżbiecie Róży Czackiej. 


W czasie lądowania samolotu z papieżem na pokładzie we wszystkich 2 627 kościołach katolickich na Słowacji zabrzmiały dzwony.  
Dziś jeszcze w nuncjaturze apostolskiej Franciszek ma zaplanowane spotkanie ekumeniczne. Jutro ma spotkać się ze słowacką społecznością żydowską. We wtorek papież uda się do biedniejszych regionów na wschodzie kraju na spotkanie ze społecznością romską, po czym w środę wróci do Bratysławy i odprawi mszę na świeżym powietrzu w miejscowości Szasztin, gdzie znajduje się kościół Matki Bożej Bolesnej – jedno z głównych miejsc kultu Matki Bożej Bolesnej, patronki Słowacji. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!