The Worlds Islands: plan stworzenia u wybrzeży Dubaju rafy koralowej

0
301
rafa koralowa
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Kleindienst Group, europejska grupa deweloperska, planuje stworzenie u wybrzeży Dubaju rafy koralowej. Firma założyła The Coral Institute w celu pielęgnacji i regeneracji koralowców. W procesie jest wykorzystywana technika znana jako „fragmentacja”. Koralowce są cięte piłą elektryczną na małe kawałki, dzięki czemu każdy z nich może potencjalnie zregenerować się setki razy. Kawałki koralowców są następnie przechowywane w zbiornikach wodnych, monitorowane i pielęgnowane przez zespół biologów morskich, dopóki nie urosną na tyle, aby odtworzyć rafę.

Badanie z 2018 roku wykazało, że 73 procent raf koralowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zostało zniszczonych w procesie blaknięcia, wynikającego głównie z powodu zmian klimatycznych i działalności człowieka.

Stworzenie rafy koralowej u wybrzeży Dubaju wpisuje się w powstający projekt deweloperski nazwany The Worlds Islands. Jest to kolekcja, stworzonych przez człowieka 300 sztucznych wysp, na których zostaną wybudowane luksusowe hotele i rezydencje miliarderów. Wyspy widziane z lotu ptaka tworzą widok mapy świata.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!