Szef Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020: nie wykluczam odwołania igrzysk

0
402
Tokio Olimpijskie Igrzyska
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Szef komitetu organizacyjnego Igrzysk Olimpijskich w Tokio Toshiro Muto zapytany przez dziennikarzy, czy możliwe jest odwołanie olimpiady w ostatniej chwili, powiedział, że nie może wykluczyć takiej możliwości. Igrzyska mają się rozpocząć w piątek.

Przewodniczący Muto na konferencji prasowej wskazywał, że komitet monitoruje liczbę infekcji, która w Tokio rośnie w ostatnich dniach. “Nie możemy przewidzieć, jak będzie przebiegał rozwój epidemii. Będziemy kontynuować dyskusje, jeśli nastąpi wzrost liczby przypadków” – powiedział.

Igrzyska pierwotnie miały odbyć się w zeszłym roku, ale z powodu pandemii zostały przełożone. Zawody ze względów sanitarnych mają się odbywać bez udziału widzów, co ma zminimalizować ryzyko infekcji. Również ceremonia otwarcia igrzysk odbędzie się przy pustych trybunach. Wezmą w niej jedynie zaproszeni goście – około tysiąca osób.

Mimo przyjętych środków bezpieczeństwa coraz więcej sportowców ma pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Organizatorzy zawodów zmagają się również z rosnącym niezadowoleniem wśród Japończyków. Mieszkańcy tego kraju narzekają na ograniczenia epidemiczne i są zaniepokojoną możliwym wzrostem liczby zakażeń, wywołanym przez przyjeżdżających z zagranicy uczestników igrzysk.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!