WHO apeluje, by nie mieszać szczepionek przeciwko COVID-19

0
594
WHO COVID
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Tajlandia jest pierwszym na świecie krajem, który zdecydował się podawać różne szczepionki na COVID-19 tym samym osobom. Miałoby to wzmocnić odporność na wirusa w obliczu wzrostu liczby nowych przypadków. Tymczasem Światowa Organizacja Zdrowia apeluje, aby nie stosować takich praktyk.

Decyzja władz Tajlandii to reakcja na nowe zachorowania, mimo wcześniejszych szczepień. Szacuje się, że ponad 600 lekarzy i pielęgniarek w tym kraju zachorowało na COVID-19 mimo, iż wcześniej podano im chiński preparat Sinovac.

Teraz osobom, które otrzymały pierwszą dawkę chińskiej szczepionki, zostanie podany produkt firmy AstraZeneca. Osoby w pełni zaszczepione przy użyciu chińskiego Sinovacu otrzymają trzecią dawkę brytyjsko-szwedzkiego koncernu.

Informacje te wzbudziły zaniepokojenie ekspertów oraz Światowej Organizacja Zdrowia, którzy twierdzą, że takie praktyki mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Według organizacji, może to wywołać chaos w krajach w których nie ma wystarczającej liczby dawek konkretnego preparatu.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 4 miliony i 34 tysiące osób, a łączna liczba zakażeń to 186 milionów. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!