Meksyk: dom El Chapo wystawiony na aukcję

0
1506
El Chapo house dom
Fot. New York Post/Mexico Government
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Dom w Meksyku, z którego boss narkotykowy Joaquin “El Chapo” Guzman uciekł w 2014 roku, gdy siły bezpieczeństwa wkroczyły, by go aresztować, został wystawiony na aukcję, która odbędzie się 15 września – dzień przed dniem niepodległości Meksyku.

Budynek znajduje się w Culiacan w stanie Sinaloa. Nieruchomość z dwiema sypialniami jest warta około 184 tysiące dolarów. 

Przywódca kartelu Sinaloa uciekł z tego domu przed meksykańskimi żołnierzami w lutym 2014 roku. Wydostał się z budynku poprzez tunel pod wanną.

Boss narkotykowy został zatrzymany sześć dni później w mieście Mazatlan. Rok później ponownie uciekł z więzienia poprzez tunel wydrążony przez jego wspólników. Na wolności przebywał pół roku.
Został ekstradowany do Stanów Zjednoczonych w 2017 roku, a dwa lata później skazany na dożywocie na podstawie licznych zarzutów, w tym za dystrybucję kokainy i heroiny, nielegalne posiadanie broni palnej oraz pranie brudnych pieniędzy. W czasie procesu zarzucono mu też gwałt i morderstwo.

“El Chapo” był jednym z największych handlarzy narkotyków do Stanów Zjednoczonych, w 2009 roku wszedł na listę najbogatszych mężczyzn świata Forbesa z szacowanym majątkiem na 1 miliard dolarów.

Na tę samą loterię trafi rezydencja byłego lidera kartelu Juarez – Amado Carrillo w południowym Meksyku. Jej wartość szacuje się na 3,8 miliona dolarów. Można też będzie wylosować lożę na stadionie Aztec. W sumie tego dnia sprzedane zostaną 22 nieruchomości o łącznej wartości 12,5 miliona dolarów. 

Zebrane pieniądze być przeznaczone na zakup szczepionek przeciw Covid-19.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!