W Moskwie obcokrajowcy mają problemy z otrzymaniem QR-kodu

0
387
QR kod
Fot. TAdviser
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Pracujący w Moskwie obcokrajowcy mają problemy z otrzymaniem cyfrowych kodów, uprawniających do odwiedzania barów i restauracji. Stołeczna administracja wprowadziła specjalne przepustki elektroniczne, aby w ten sposób ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Rosyjskie służby sanitarne oceniają sytuację epidemiczną jako trudną, ale stabilną.

QR-kod mogą otrzymać osoby zaszczepione, ozdrowieńcy i posiadacze aktualnego testu wykluczającego zakażenie koronawirusem. Obcokrajowcy, w tym dyplomaci i zagraniczni dziennikarze, którzy zaszczepili się preparatami innymi, niż rosyjskie lub w okresie choroby przebywali poza Rosją mają tylko jedną możliwość, aby dostać QR-kod – muszą co trzy dni wykonywać test. Mer Moskwy Siergiej Sobianin zapowiedział, że system cyfrowych przepustek będzie wykorzystywany także w innych sferach usług, w zależności od sytuacji epidemicznej.

W Rosji trwa kampania szczepionkowa, ale coraz mniej Rosjan chce się zaszczepić. W 21 regionach władze wprowadziły obowiązkowe szczepienia dla pracowników sfery usług. Jednak na poziomie federalnym Kreml deklaruje, że nie ogłosi przymusowych szczepień. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!