Świat: badania nad białkiem SIRT6 – wydłużyło życie gryzoni o 30 proc.

0
lifespan badania naukowcy
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zespół badaczy z Narodowych Instytutów Zdrowia w USA, Instytutu Badań Biomedycznych w Barcelonie oraz Izraelskiego Instytutu Technologii poinformował, że białko SIRT6 wydłuża życie. Badania przeprowadzone zostały na myszach. Białko SIRT6, które bierze udział w regulacji wielu procesów biologicznych, takich jak starzenie się, otyłość czy insulinooporność, wydłużyło życie gryzoni o 30 procent. Myszy radziły też sobie lepiej z wieloma chorobami podeszłego wieku, takimi jak nowotwory czy choroby krwi, a także wykazywały taki sam poziom aktywności co młode osobniki i nie były podatne na tzw. zespół słabości.

Z wielu badań wynika, że zdrowe starzenie się w dużej mierze zależy od sposobu odżywiania się oraz metabolizmu. Biało SIRT6 sprzyja długowieczności, aktywując analogiczne procesy. 

„To odkrycie, w połączeniu z naszymi wcześniejszymi odkryciami, pokazuje, że SIRT6 kontroluje tempo zdrowego starzenia się” – powiedział dr Haim Cohen, dyrektor Sagol Healthy Human Longevity Center na Uniwersytecie Bar-Ilan. „Jeśli uda nam się ustalić, jak aktywować go u ludzi, będziemy w stanie przedłużyć życie, a to może mieć ogromne konsekwencje zdrowotne i ekonomiczne”- dodał naukowiec. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!