Japonia obiecuje bezpieczne igrzyska

0
794
igrzyska olimpijskie olimpiada
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Japoński rząd po raz kolejny zapewnił, że zbliżające się Letnie Igrzyska Olimpijskie będą bezpieczne. Jeden z tamtejszych dzienników, oficjalny partner igrzysk, dołączył wczoraj do apelu o ponowne przełożenie lub odwołanie imprezy. Japonia zmaga się z czwartą falą koronawirusa, a według tamtejszych mediów, stan wyjątkowy zostanie przedłużony po raz kolejny. 

Rzecznik japońskiego rządu Katsunobu Kato zapewnił, że bez względu na kontekst zbliżających się Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio, władze podejmują wszelkie działania zmierzające do opanowania koronawirusa. 

Wczoraj oficjalny partner igrzysk dziennik „Asahi Shimbun” w komentarzu redakcyjnym zaapelował do japońskich władz o odwołanie lub przełożenie imprezy. 

Przeciwko przeprowadzeniu w tym roku igrzysk opowiada się ponad 80 procent Japończyków. 
Pierwotnie impreza miała się odbyć latem 2020 roku, jednak z powodu pandemii na kilka miesięcy przed planowanym rozpoczęciem została przeniesiona na ten rok. 

W Japonii do tej pory zaszczepiono około 5 procent populacji, co wzmaga obawy dotyczące bezpieczeństwa zarówno sportowców, jak i mieszkańców kraju. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!