Prezydent USA J.Biden rozmawiał telefonicznie z B.Netanjahu i M.Abbasem

0
609
Joe Biden
Fot. medium.com/Joe Biden
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM


Prezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden w rozmowie z premierem Benjaminem Netanjahu na temat konfliktu izraelsko-palestyńskiego, potępił ataki rakietowe Hamasu i ubolewał nad ofiarami wśród cywilów po obu stronach. 

Joe Biden rozmawiał też telefonicznie z Prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem.  
Według komunikatu Białego Domu, prezydent USA wyraził zdecydowane poparcie dla prawa Izraela do obrony przed ostrzałem rakietowym ze strony Hamasu i innych grup terrorystycznych ze Strefy Gazy.

“Prezydent potępił ataki na miejscowości w Izraelu” – napisano w relacji z rozmowy. 
Joe Biden odnotował, że w obecnym konflikcie giną zarówno Izraelczycy, jak i Palestyńczycy, w tym dzieci. Wyraził także troskę bezpieczeństwo dziennikarzy i podkreślił konieczności ich ochrony. 

Według komunikatu Joe Biden wyraził, poważne zaniepokojenie przemocą pomiędzy społecznościami wewnątrz Izraela i podkreślił konieczność ukarania ekstremistów i uspokojenia sytuacji. 

W komunikacie po rozmowie prezydenta USA z przywódcą Autonomii Palestyńskiej Biały Dom podkreślił, że obaj wyrazili pragnienie, by Jerozolima i Zachodni Brzeg były miejscami pokojowego współistnienia ludzi różnych wyznań i pochodzenia. Joe Biden powiedział Mahmudowi Abbasowi, że opowiada się za tym, by Palestyńczycy mogli cieszyć się godnym życiem, bezpieczeństwem, wolnością i szansami ekonomicznymi. 

Przypomniał też, że odblokował pomoc gospodarczą i humanitarną dla Autonomii. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!