USA: Joe Biden weźmie udział w szczycie B9

0
295
Joe Biden
Fot. medium.com/Joe Biden
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent USA Joe Biden weźmie udział w wirtualnym szczycie prezydentów Bukaresztańskiej Dziewiątki czyli grupy państw położonych na wschodniej flance NATO. Polskę będzie reprezentować prezydent Andrzej Duda, który dziś rozpoczyna oficjalną wizytę w Rumunii.

Informując o udziale Joe Bidena w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki Biały Dom podkreślił, że amerykański prezydent wyrazi chęć bliższej współpracy z sojusznikami z Europy Środkowej oraz regionów morza Bałtyckiego i Czarnego. Współpraca ta ma dotyczyć – jak napisano w komunikacie – pełnej gamy globalnych wyzwań. Prezydent USA będzie przemawiał z Sali Roosevelta zlokalizowanej w zachodnim skrzydle Białego Domu. 

W skład Bukaresztańskiej Dziewiątki wchodzą Polska, Rumunia, Litwa, Łotwa, Estonia, Węgry, Słowacja, Czechy i Bułgaria. Celem dzisiejszego spotkania jest wypracowania wspólnego stanowiska na zbliżający się szczyt NATO, który odbędzie się 14 czerwca. Prezydenci Polski Andrzej Duda i Rumunii Klaus Werner Iohannis spotkają się w Bukareszcie osobiście. Pozostali przywódcy dołączą do nich online. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!