Francja: była dziennikarka “Charlie Hebdo” nominowana do pokojowej Nagrody Nobla

0
Charlie Hebdo
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Francuska publicystka Zineb El Rhazoui – była redaktorka satyrycznego tygodnika “Charlie Hebdo” – została nominowana do pokojowej Nagrody Nobla. Dziennikarka od wielu lat angażuje się w walkę z radykalnym islamem. El Rhazoui żyje dziś pod stałą ochroną policji i jest jedną z najbardziej chronionych osób we Francji.

W wywiadzie dla tygodnika “Le Point” Zineb El Rhazoui tłumaczyła, że jej kandydaturę do pokojowej Nagrody Nobla zgłosił norweski polityk. Dziennikarka od wielu lat współpracuje z norweską organizacją pozarządową wspierającą integrację muzułmanów ze społeczeństwami państw, w których mieszkają. El Rhazoui mówiła francuskim mediom, że nominację do Nagrody Nobla traktuje jako znak, iż walka z radykalnym islamem powinna być prowadzona w sposób pokojowy.

Zineb El Rhazoui zasłynęła z ostrych wypowiedzi w mediach, w których ostrzegała przed islamizacją francuskiego społeczeństwa i utratą wolności słowa. W swoich publikacjach wzywała władze do “zniszczenia islamskiego faszyzmu”. Wcześniej dziennikarka była kilkakrotnie więziona w Maroku za krytykę islamu. Po przyjeździe do Francji pracowała dla tygodnika “Charlie Hebdo”. Od czasu zamachu na redakcję w 2015 roku El Rhazoui regularnie otrzymuje groźby śmierci i nie może poruszać się bez policyjnej ochrony.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!