Papież: prośmy Pana o siłę, by odłożyć komórkę i otworzyć Biblię

0
403
Papież Franciszek Chicago
Fot. Vatican Media/www.vaticannews.va
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

W obchodzoną dziś w Kościele katolickim Niedzielę Słowa Bożego papież zaapelował do wiernych, by nie rozstawali się z Biblią i czytali ją każdego dnia. Homilię Franciszka, który cierpi z powodu rwy kulszowej, podczas porannej mszy w bazylice watykańskiej odczytał arcybiskup Rino Fisichella.

Papież w homilii napisał, że Bóg, od kiedy w Jezusie stał się człowiekiem, jest nam bardzo bliski. Przemawia do nas poprzez Biblię. Dodał, że kto zbliży się do Słowa Bożego, odkrywa, że życie jest okazją do wyjścia na spotkanie innych. Przypomniał, że Jezus rozpoczął swoją misję od peryferii, od rybaków z Galilei, by przekazać, że Bóg pamięta o wszystkich, a Jego Słowo ma charakter uniwersalny. “Nie wyrzekajmy się Słowa Bożego. Jest to list miłosny napisany dla nas przez Tego, który zna nas jak nikt inny”.
Na zakończenie papież zachęcał, by nosić Ewangelię w kieszeni i zapewnić jej godne miejsce w naszych domach. Homilię kończy apel: “prośmy Pana o siłę, by wyłączyć telewizor i otworzyć Biblię, odłożyć komórkę i otworzyć Ewangelię”.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!