Eksperci WHO w Wuhan

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300


Do chińskiego miasta Wuhan przybył zespół ekspertów Światowej Organizacji Zdrowia, prowadzących śledztwo w sprawie źródeł pandemii. Ich misja w Chinach potrwa miesiąc. Dwa tygodnie spędzą jednak na obowiązkowej dla wszystkich podróżnych przybywających do Chin kwarantannie.

Zespołowi 10 niezależnych międzynarodowych ekspertów przewodzi Peter Ben Embarek – główny ekspert WHO ds. chorób zwierząt, który w lipcu ubiegłego roku przebywał w Chinach z misją przygotowawczą. Po zakończeniu dwutygodniowej kwarantanny eksperci będą przeprowadzać w Wuhan wywiady z pracownikami szpitali, instytucji badawczych oraz pracownikami targu, gdzie po raz pierwszy wykryto ognisko koronawirusa. Eksperci WHO nie spodziewają się utrudnień ze strony chińskich władz, jednocześnie przestrzegają, że misja najprawdopodobniej nie da jednoznacznych odpowiedzi na pytania o przyczyny pandemii.

Śledztwo w sprawie źródeł koronawirusa w ubiegłym roku stało się przedmiotem rozgrywek politycznych między państwami. Chińskie władze utrzymują, że wirus nie pochodzi z Chin. Wcześniej rząd w Pekinie wstrzymywał zgody na przyjazd ekspertów WHO do Chin, co szef tej organizacji nazwał „głęboko rozczarowującym”. Śledztwo WHO ma odpowiedzieć głównie na pytanie, w jaki sposób wirus przedostał się ze zwierząt na człowieka.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!