Pierwszy dzień wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Ukrainie

0
1275
Fot. Twitter: Kancelaria Prezydenta RP
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą Agatą Kornhauser-Dudą rozpoczną dziś wieczorem (11:30 am czasu chicagowskiego) wizytę na Ukrainie. Wezmą udział w obchodach 80. rocznicy zbrodni katyńskiej na Polskim Cmentarzu Wojennym w Bykowni pod Kijowem.

Jak mówi szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski, do wizyty miało dojść w kwietniu, jednak ze względu na restrykcje nie mogła się odbyć. “Na cmentarzu w Bykowni leżą polskie i ukraińskie ofiary zbrodni NKWD oraz polskie ofiary zbrodni katyńskiej, to bardzo istotny punkt programu tej wizyty dla pana prezydenta” – dodał.
Na Cmentarzu Wojennym w Bykowni zaplanowano ceremonię złożenia wieńca przez prezydenta na Wspólnej Mogile Ofiar Totalitaryzmu. Prezydent odda też hołd zamordowanym, którzy są pochowani w Mogile Zbiorowej na Polskim Cmentarzu Wojennym.

Z kolei w poniedziałek odbędą się spotkania polityczne na najwyższym szczeblu. Zaplanowano rozmowy Andrzeja Dudy z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim, premierem Denysem Szmyhalem i przewodniczącym Rady Najwyższej Dmytro Razumkowem. Wizyta zakończy się we wtorek. W Odessie zostaną podpisane dwa porozumienia gospodarcze. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!