Niemcy: Aleksiej Nawalny oskarża W.Putina o zlecenie zamachu na jego życie

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Aleksiej Nawalny powiedział, że prezydent Rosji Władimir Putin zlecił zamach na jego życie. Wywiad z liderem antykremlowskiej opozycji publikuje dzisiejszy “Der Spiegel”. 

W wywiadzie udzielonym portalowi niemieckiego tygodnika Aleksiej Nawalny utrzymuje, że za zamach jest odpowiedzialny przywódca Rosji. “Za tą zbrodnią stoi Putin, innego wytłumaczenia nie widzę” – uważa rosyjski opozycjonista. Dodaje, że zamierza powrócić do Rosji. “Moim zadaniem jest pozostać dalej tym, który się nie boi” – mówi. Lider antykremlowskiej opozycji twierdzi, że jest w dobrej kondycji, choć skutki ataku nadal są widoczne. 
Wczoraj kanclerz Angela Merkel ponownie wezwała Rosję do złożenia wyjaśnień w sprawie próby zabójstwa Alieksieja Nawalnego. Szef niemieckiej dyplomacji Heiko Maas zagroził Rosji sankcjami. Tymczasem były kanclerz Niemiec Gerhard Schröder apeluje, aby – jak to określa – “nie ulegać spekulacjom”.

Rosyjski opozycjonista przebywa obecnie w Niemczech, gdzie wykryto w jego krwi ślady środka bojowego z grupy Nowiczok. Rząd federalny czeka jeszcze na wyniki badań Organizacji do spraw Zakazu Broni Chemicznej. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!