Apel hierarchy o zwrot skradzionej relikwii Jana Pawła II

0
1228
La Repubblica/web24.news The relics of Pope Wojtyla in Spoleto
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Arcybiskup włoskiego miasta Spoleto Renato Boccardo zaapelował o zwrot skradzionej relikwii świętego Jana Pawła II. Do kradzieży fiolki z kroplą krwi doszło wczoraj. Pierwszą osobą, która zauważyła kradzież był zakrystian zamykający świątynię. 

Arcybiskup Renato Boccardo wyraził szok i ubolewanie z powodu tego czynu wymierzonego w uczucia wiernych: “To czyn poważny, gdyż rani wrażliwość i oddanie tak wielu ludzi, a także przejawia brak szacunku dla uczuć tych, którzy w ostatnich latach pielgrzymowali do Kaplicy Krzyża, aby zawierzyć swoje radości i smutki z nadzieją na wstawiennictwo Świętego Papieża” – powiedział hierarcha.

Podkreślił również, że prawdziwą wspólnotę buduje szacunek oraz oddanie drugiemu człowiekowi: “Zwracam się z serdecznym apelem do autora tego czynu: zwrócenie relikwii do katedry, to gest odpowiedzialności i powagi. To nie poprzez nikczemne działania uzyskujemy rozgłos i powodzenie, tylko poprzez szacunek dla życia, uczucia, oddania, udaje nam się zbudować społeczeństwo, które jest spokojnym domem dla nas wszystkich”.

Ampułka z kroplą krwi osadzona w złotym relikwiarzu, została podarowana kościołowi w Spoleto we wrześniu 2016 roku przez ówczesnego arcybiskupa krakowskiego kardynała Stanisława Dziwisza. Była przechowywana w świątyni w oczekiwaniu na przeniesienie do nowego kościoła poświęconego papieżowi Polakowi, którego konsekracja zaplanowana jest na 22 października, dzień wspomnienia liturgicznego papieża Polaka. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!