Światowa Organizacja Zdrowia apeluje do krajów Unii Europejskiej o wspólną walkę z koronawirusem. Zdaniem WHO, sytuacja epidemiczna na kontynencie jest alarmująca.
Szef biura organizacji w Europie Hans Kluge mówił w czasie wideokonferencji prasowej, że w ostatnich dwóch tygodniach na kontynencie zachorowało na COVID-19 300 tysięcy osób, a w siedmiu krajach liczba nowych zakażeń się podwoiła. Najwięcej zachorowań notuje się wśród ludzi w wieku od 20 do 49 lat.
Dyrektor WHO w Europie Hans Kluge zaapelował o wspólne działanie wszystkich krajów Unii Europejskiej. “Odpowiedź na kryzys była skuteczna, gdy nasze działania były dynamiczne i zdecydowane” – podkreślił Hans Kluge. “Wirus był jednak bezlitosny, kiedy zwyciężały pojedyncze interesy oraz dezinformacja. Przyszłość pandemii jest w naszych rękach. Walczyliśmy z nią przedtem i będziemy walczyć teraz” – dodał Hans Kluge.
Światowa Organizacja Zdrowia zaleca bezwzględne stosowanie się do zasad sanitarnych. Chodzi o mycie rąk, noszenie masek i utrzymywanie dystansu społecznego. Szef WHO w Europie Hans Kluge apeluje też do władz poszczególnych krajów, by nie skracać dwutygodniowego okresu kwarantanny. “14-dniowa kwarantanna to skutek bardzo ostrożnych szacunków okresu zakaźnego. Koncepcja kwarantanny musi być chroniona, dostosowywana i jednoznacznie tłumaczona ludziom” – mówi Hans Kluge.
Wiosną Europa była przez wiele tygodni epicentrum koronawirusa, ale w maju udało się znacznie zmniejszyć liczbę nowych zakażeń. Obecnie najgorsza sytuacja jest we Francji, w Hiszpanii, w Niemczech oraz w krajach Europy Środkowej: na Węgrzech, w Czechach i w Austrii.
W sumie, według danych naukowców z Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Maryland, na kontynencie europejskim na COVID-19 zmarło 215 tysięcy osób, a łączna liczba zachorowań to 4 miliony 200 tysięcy.
#polskieradio
Polub Nas!
POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!
e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300
Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!