Chiny: przewodniczący czeskiego Senatu „zapłaci wysoką cenę” za wizytę na Tajwanie

0
687
Twitter: Senát Parlamentu ČR @SenatCZ
Screen-Shot-2021-07-24-at-11-51-39-AM

Przewodniczący czeskiego Senatu „zapłaci wysoką cenę” za złożenie wizyty na Tajwanie – ostrzegł szef chińskiej dyplomacji Wang Yi. Chiny uznają wizyty urzędujących zagranicznych polityków na Tajwanie za prowokację wobec władz w Pekinie. 

Przewodniczący czeskiego Senatu Milos Vystrcil w niedzielę rozpoczął oficjalną wizytę na Tajwanie. Politykowi towarzyszy licząca ponad 80 osób delegacja, w skład której wchodzą parlamentarzyści, przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz media. Chińskie władze, które uznają Tajwan za część własnego terytorium, protestowały przeciwko planom wizyty. Składający wizytę w Niemczech szef chińskiej dyplomacji Wang Yi komentując spotkania Vystrcila na Tajwanie ostrzegł, że czeski polityk „zapłaci wysoką cenę” za swoje postępowanie.

Przewodniczący Senatu Czech pojechał na Tajwan bez wsparcia swego rządu. Tym nie mniej, ze względu na stanowczy ton słów szefa chińskiej dyplomacji, do MSZ w Pradze wezwany został ambasador Chin. Szef czeskiego MSZ wypowiedź ministra spraw zagranicznych Chin uznał za „przekroczenie granic”. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!