Rosja: na rzeczach A. Nawalnego znaleziono truciznę

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W organizmie Aleksieja Nawalnego wykryto silnie trujący preparat – oświadczył współpracownik opozycjonisty Iwan Żdanow. Lider opozycji od wczoraj jest na oddziale intensywnej opieki medycznej szpitala w Omsku. Jego współpracownicy twierdzą, że Aleksieja Nawalnego próbowano zamordować. Innego zdania jest zastępca naczelnego lekarza szpitala Anatolij Kaliniczenko, który przekazał, że trucizny nie wykryto ani we krwi, ani w moczu Nawalnego, tylko na skórze i ubraniach.

Szef Fundacji Walki z Korupcją Iwan Żdanow poinformował na spotkaniu z dziennikarzami, że truciznę znaleźli policjanci prowadzący śledztwo w sprawie hospitalizacji Aleksieja Nawalnego. -„Ten preparat jest śmiertelnie niebezpieczny i zagraża życiu nie tylko Aleksieja, ale i otaczających go ludzi. Wszyscy w pobliżu powinni nosić kombinezony ochronne” – oświadczył Iwan Żdanow.  

Rodzina i przyjaciele Aleksieja Nawalnego żądają, aby polityka wypisano ze szpitala i pozwolono przewieźć do kliniki w Niemczech. Jak podało radio Echo Moskwy, do Omska przyleciał już specjalny samolot niemieckich linii lotniczych, który ma zabrać opozycjonistę. Tymczasem ordynator szpitala odmawia zgody na transport znajdującego się w śpiączce opozycjonisty. Rzeczniczka Aleksieja Nawalnego Kira Jarmysz powiedziała, że odmowa przeniesienia polityka do specjalistycznej kliniki jest “kolejnym zamachem na jego życie. To zamach, dokonywany przez lekarzy z polecenia władz”.- oświadczyła Kira Jarmysz.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!