Dyrektor WHO liczy, że koronawirus uda się zwalczyć w mniej niż dwa lata

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia wyraził nadzieję, że kryzys związany z koronawirusem będzie trwał mniej niż dwa lata. Tedros Adhanom Ghebreyesus przypomniał, że pandemia grypy hiszpanki, która rozpoczęła się w 1918 roku, trwała dwa lata. “Teraz wirus ma więcej szans na rozprzestrzenienie się i może do tego dochodzić szybko” – powiedział dyrektor WHO.

“Jednocześnie mamy też technologię i wiedzę, jak to powstrzymać” – zaznaczył. Jego zdaniem “wykorzystując maksymalnie dostępne narzędzia i mając nadzieję, że pozyskane zostaną nowe, takie jak szczepionki”, kryzys związany z koronawirusem może zostać zakończony w czasie krótszym niż grypa z 1918 roku.

WHO poinformowała dziś również, że dzieci w wieku 12 lat i starsze powinny stosować się do zaleceń w sprawie noszenia maseczek, w takim samym stopniu jak dorośli. Zwłaszcza w ogniskach wirusa i w miejscach, w których nie da się utrzymać metrowego dystansu od drugiej osoby.

Dotąd potwierdzono prawie 23 miliony zakażeń COVID-19. Zmarło ponad 793 tysiące osób. Objawy choroby ustąpiły u 14,5 miliona osób.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!