Prezydent Białorusi aktywizuje walkę z opozycją

0
CC BY 4.0 File:Президент Республики Беларусь Александр Лукашенко.jpg
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Białorusi zapowiedział opanowanie protestów w całym kraju. Aleksander Łukaszenka na spotkaniu Rady Bezpieczeństwa wydał szereg poleceń mających służyć przywróceniu kontroli w państwie.

Prezydent Łukaszenka polecił wzmocnienie ochrony granic. Ministerstwu Obrony nakazał zwrócenie szczegółowej uwagi na ruchy wojsk NATO w Polsce i na Litwie. MSW ma nie dopuścić do niepokojów społecznych w kraju, a KGB powinno zapobiegać organizacji ulicznych protestów i wykrywać kanały finansowania demonstrantów. Z kolei białoruski MSZ powinien przekazywać innym państwom oficjalne stanowisko Mińska na temat sytuacji w kraju. Państwowe media mają je przedstawiać obywatelom,a rząd ma zapewnić kontrolę nad funkcjonowaniem fabryk.

Zdaniem komentatorów, prezydent Łukaszenka wykorzystując struktury siłowe i państwowe służby chce przejąć inicjatywę w walce z protestami społecznymi, które wybuchły po wyborach prezydenckich. Dotychczas protesty były spontaniczne i brakowało ich wyraźnego lidera. Większość znanych polityków, którzy mogliby organizować uliczne akcje, przebywa albo w aresztach albo za granicą.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!