Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie uzgodniły normalizację stosunków

0
Facebook: Donald J. Trump
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Izrael i Zjednoczone Emiraty Arabskie zgodziły się na nawiązanie stosunków dyplomatycznych. To efekt dzisiejszych rozmów, w których uczestniczył także prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump.
“Ogromny przełom dzisiaj! Historyczne porozumienie pokojowe pomiędzy naszymi dwoma wielkimi przyjaciółmi: Izraelem i Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi” – napisał na Twitterze amerykański prezydent. Dołączył też pełną treść wspólnego oświadczenia.

W dzisiejszych rozmowach uczestniczyli: premier Izraela Benjamin Netanjahu, książę Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mohammed Bin Zayed i prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Wspólnie uzgodnili “pełną normalizację” stosunków pomiędzy Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi.

Jak napisano w oświadczeniu, “historyczny dyplomatyczny przełom przyczyni się do pokoju na Bliskim Wschodzie”. Jest on także – jak dodano – “dowodem odważnej dyplomacji i wizji trzech przywódców oraz odwagi Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich do wytyczenia nowej ścieżki, która uwolni w regionie wielki potencjał”. Zaznaczono, że “wszystkie trzy kraje stoją w obliczu wspólnych wyzwań i wzajemnie skorzystają na dzisiejszym historycznym osiągnięciu”.

Zapowiedziano, że delegacje Izraela i Zjednoczonych Emiratów Arabskich spotkają się w najbliższych tygodniach i podpiszą dwustronną umowę dotyczącą inwestycji, turystyki, bezpośrednich lotów, bezpieczeństwa, telekomunikacji, technologii, energii, opieki zdrowotnej, kultury, środowiska, powstania ambasad i innych sfer obopólnych korzyści.
Dotychczas pomiędzy Izraelem a Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi nie było oficjalnych stosunków dyplomatycznych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!