WHO: rekord nowych zachorowań na świecie

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Światowa Organizacja Zdrowia informuje o nowym rekordzie zachorowań na COVID-19 na świecie. Minionej doby na całym globie zakaziło się ponad 292 tysiące osób. Poprzedni rekord dziennych zachorowań, 284 tysięcy, zanotowano tydzień temu.

Przedstawiciele stanowego Departamentu Zdrowia poinformowali o rosnącej liczbie zakażeń koronawirusem w naszym stanie. Od wczoraj w Illinois zanotowano 1941 nowych przypadków COVID-19 i 21 dodatkowych zgonów. Od początku pandemii koronawirusem w naszym stanie zaraziło się blisko 179 tysięcy mieszkańców, a 7,495 osób zmarło. 

Wobec gwałtownie rosnącej liczby nowych przypadków, WHO zwołała posiedzenie zespołu do spraw nadzwyczajnych. Szef Światowej Organizacji Zdrowia Tedros Adhanom Ghebreyesus mówił w trakcie spotkania, że ani wirus, ani jego efekty nie znikną szybko z powierzchni ziemi. “Pandemia to jedyny taki kryzys na całe stulecie. Jej efekty będziemy odczuwać jeszcze przez dekady. Choć prace nad szczepionką idą w rekordowo szybkim tempie, musimy nauczyć się żyć z tym wirusem i walczyć z nim za pomocą tych narzędzi, które już mamy” – dodał szef WHO.

Pół roku temu Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że koronawirus, który pojawił się co najmniej miesiąc wcześniej w Chinach jest zagrożeniem dla całego świata.
Według naukowców z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, na całym świecie na COVID-19 zmarło 674 tysiące osób. Globalna liczba zachorowań to 17 milionów 300 tysięcy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!