Wietnam: ewakuacja 80 tysięcy turystów po trzech przypadkach koronawirusa

0
Koronawirus, informacje, statystyki, Chicago, USA
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Około 80 tysięcy osób, głównie turystów, zamierzają ewakuować władze Wietnamu z miasta Danang – jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych tego kraju. Decyzja związana jest z wykryciem zaledwie trzech przypadków koronawirusa u lokalnych mieszkańców. Władze Wietnamu zostały postawione w stan najwyższego alertu po tym, jak w kraju po raz pierwszy od kwietnia wykryto nowe ogniska patogenu. 

Nowe przypadki zakażeń koronawirusem w Wietnamie, pierwsze od kwietnia tego roku, wykryto w weekend właśnie wokół Danang. Ewakuacja wietnamskich turystów z Danang potrwa co najmniej cztery dni. Lokalny port lotniczy codziennie oferuje około setki rejsów krajowych do 11 miast Wietnamu.

W mieście, które jest jednym z głównych punktów na mapie turystycznych podróży po Wietnamie, ponownie obowiązują obostrzenia epidemiczne. W Danang wprowadzono dystans społeczny.
Po ogłoszeniu pandemii władze Wietnamu – jak zauważa Agencja Reutera – wprowadziły restrykcyjną kwarantannę i zakrojone na szeroką skalę testy przesiewowe na obecność koronawirusa.

Według danych oficjalnych w Wietnamie na Covid-19 zachorowało łącznie 420 osób i nie stwierdzono żadnego przypadku zgonu z powodu koronawirusa. Wietnam wciąż nie otworzył swoich granic dla cudzoziemców. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!