Papież: pamiętajcie o swoich dziadkach

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Papież zwrócił się do młodzieży, by nie zapominała o swoich dziadkach. Dziś w Kościele katolickim wspominani są święci Joachim i Anna – rodzice Maryi, dziadkowie Jezusa. Franciszek spotkał się z wiernymi na Placu św. Piotra na południowej modlitwie Anioł Pański.

W katechezie papież powiedział, że wszyscy powinniśmy być żarliwymi poszukiwaczami Królestwa Bożego. Podkreślił, że aby je znaleźć, trzeba pozbyć się ciężaru naszych ziemskich pewności, żądzy posiadania i władzy, pragnienia zysku oraz myślenia tylko o sobie samym.
Po modlitwie Franciszek zwrócił się do młodych ludzi, by okazali czułość i miłość osobom starszym, szczególnie samotnym w domach opieki, którzy od miesięcy nie widzieli swoich bliskich. “Każdy z nich jest waszym dziadkiem. Zadzwońcie, przeprowadźcie wideorozmowę, wyślijcie sms-a, wysłuchajcie ich, a jeśli to możliwe, złóżcie im wizytę. Są waszymi korzeniami” – apelował.

Następnie Franciszek wyraził nadzieję, że zawieszenie broni zawarte między stronami konfliktu w Donbasie przekształci się w trwały pokój.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!