Niemcy: na lotniskach powstaną centra do testowania na obecność koronawirusa

0
Twitter: Frankfurt Airport
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Niemczech powracający z zagranicy turyści będą mogli na większości lotnisk międzynarodowych przeprowadzić darmowy test na obecność koronawirusa. Taką decyzję podjęli przedstawiciele federalnego ministerstwa wraz z ministrami zdrowia krajów związkowych podczas wideokonferencji.
Testy będą mogli zrobić turyści, którzy wracają z tak zwanych obszarów podwyższonego ryzyka. Inne procedury będą obowiązywały dla powracających z krajów o dużym stopniu ryzyka zakażenia koronawirusem. W takim przypadku testy będą obowiązkowe i nawet jeżeli wynik będzie negatywny, to dany turysta będzie musiał udać się na obowiązkową dwutygodniową domową kwarantannę. Osoby powracające z obszarów niezagrożonych także uzyskają możliwość zrobienia w ciągu 72 godzin testu, ale będzie on przeprowadzany poza lotniskiem. Wszystkie testy będą bezpłatne.  
Berlińska senator do spraw zdrowia Dilek Kalayci, która była przewodniczącą Konferencji Ministrów Zdrowia zapewniła, że najlepszym rozwiązaniem byłoby testowanie wszystkich powracających do Niemiec podróżnych.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!