Niemcy: zbrodniarz wojenny skazany

0
Fot. Twitter
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Sąd Krajowy w Hamburgu uznał dziś 93-letniego Brunona D. za winnego o współudział w zamordowaniu co najmniej 5230 osób i skazał go na dwa lata więzienia w zawieszeniu. Skazany był w czasie drugiej wojny światowej strażnikiem w niemieckim nazistowskim obozie koncentracyjnym w Stutthofie.

Przewodnicząca składu sędziowskiego Anne Meier-Goering w uzasadnieniu wyroku stwierdziła, że sąd ponad wszelką wątpliwość potwierdził winę oskarżonego. Prokurator żądał dla niego kary trzech lat bezwzględnego więzienia. Z kolei obrońcy wnosili o jego uniewinnienie. Wyrok w zawieszeniu – zdaniem niemieckich mediów – jest efektem apeli wielu ocalałych i bliskich pomordowanych, którzy zeznając w procesie zapewniali, że nie szukają zemsty tylko pragną uznania niemieckiej winy w KZ Stutthof.

Sąd Okręgowy w Wuppertalu rozpatruje sprawę jeszcze jednego strażnika niemieckiego obozu KZ Stutthof. Także jemu prokuratura zarzuca współudział w zamordowaniu wielu osób. Nie wiadomo, czy ze względu na podeszły wiek oskarżonego w ogólne proces się rozpocznie, bowiem skończył on 95 lat.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!