Brytyjski rząd ratuje kulturę

0

Brytyjski rząd ratuje kulturę. Administracja Borisa Johnsona przeznaczy ponad półtora miliarda funtów na wsparcie dla placówek w całym kraju. Tak, by po epidemii koronawirusa kraj nie zamienił się w “kulturalną pustynię”. Ale opozycja ostrzega: dla wielu teatrów i galerii może już być za późno.

 

 Teatry, sale koncertowe i niezależne kina będą mogły skorzystać z finansowej kroplówki o wartości ponad półtora miliarda funtów.
Minister kultury Oliver Dowden zapewniał w BBC, że wsparcie będzie miało trzy cele. “Zachowamy perły w koronie: instytucje o wadzie narodowej i międzynarodowej. Ale po drugie chcemy wspomóc twoją lokalną galerię, twój lokalny teatr. Po trzecie kryterium będzie też to, czy placówka ma udział w tworzeniu rozwoju gospodarczego” – wyliczał minister.

 Większość organizacji zrzeszających ludzi kultury przyjęła ten plan z zadowoleniem. Według nieoficjalnych doniesień wcześniej rząd chciał wesprzeć sektor zdecydowanie mniejszą sumą. Wciąż jednak nie wiadomo dokładnie, jak podzielone zostaną fundusze. Opozycja mówi natomiast że pieniądze przyjdą za późno.

 Część placówek kulturalnych już ogłosiła likwidację etatów albo nawet zamknęły drzwi na zawsze.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!