W Wilnie rozpoczął się weekend amerykański

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wilno na weekend zamienia się w amerykańskie miasto. Jest to jeden ze sposobów litewskiej stolicy, aby zaoferować turystom nowe atrakcje, a jednocześnie zachęcić swoich mieszkańców do spędzenia lata na miejscu. 

Wileńskie władze zapewniają, że do niedzieli nie zabraknie m. in. muzyki country i amerykańskich przysmaków. Dzisiaj wieczorem na sztucznej plaży na Placu Łukiskim odbędzie się wieczór hawajski. Przez całą sobotę w tym samym miejscu będzie można poczuć teksański klimat. Nie zabraknie akcentów związanych z narodowym sportem Amerykanów – futbolem. W jutrzejszym meczu zmierzą się litewska drużyna “Iron Wolves” z warszawskim zespołem “Warsaw Eagles”. Odbędą się też mistrzostwa jazdy na deskorolce. Plac Ratuszowy w sercu wileńskiej Starówki zmieni się w Hollywood, gdzie powstanie Aleja Gwiazd. Będzie można przejść się po czerwonym dywanie, podziwiać wystawę starych samochodów oraz wziąć udział w koncercie rockowym. 

Jest to trzeci tematyczny weekend w Wilnie. W czerwcu litewska stolica zmieniła barwy na włoskie i indyjskie. Do końca wakacji zostaną zorganizowane jeszcze weekendy poświęcone kulturze Francji, Hiszpanii, Niemiec i Japonii. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!