Prezydent Korei Płd. apeluje o formalne zakończenie wojny z Północą

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Prezydent Korei Południowej Mun Dze In zaapelował do władz Korei Południowej o podpisanie traktatu pokojowego, który formalnie zakończy wojnę koreańską. W czwartek w Seulu odbyły się uroczystości upamiętniające 70. rocznicę rozpoczęcia konfliktu zbrojnego, który doprowadził do podziału Półwyspu Koreańskiego.

Uroczystości z udziałem prezydenta Mun Dze Ina, upamiętniające 70. rocznicę rozpoczęcia wojny koreańskiej odbyły się w wojskowej bazie lotniczej pod Seulem. Prezydent Korei Południowej podkreślił, że trzyletni konflikt zbrojny, wskutek którego powstały dwa państwa koreańskie, formalnie nie został zakończony. Zaapelował on do Korei Północnej o formalne zakończenie wojny sprzed 70 lat i zawarcie traktatu pokojowego. Podkreślił też, że Korea Południowa będzie w zdecydowany sposób odpowiadać na prowokacje, zagrażające bezpieczeństwu państwa i obywateli. W przemówieniu rocznicowym Mun Dze In dodał, że Południe nie zamierza narzucać komunistycznej Północy własnego systemu politycznego. Zwrócił uwagę na potrzebę stworzenia atmosfery zaufania.

W ostatnich tygodniach sytuacja na Półwyspie Koreańskim uległa ponownie pogorszeniu, po tym jak Pjongjang zaczął zrywać kanały oficjalnej komunikacji z Południem. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!