Cywil zabity podczas tureckiego bombardowaniu Iraku

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W tureckim bombardowaniu północno-zachodniego Iraku zginął cywil – kurdyjski pasterz. Poinformowały o tym kurdyjskie, lokalne władze.

Pasterz został zabity wczesnym rankiem, kiedy turecka ofensywa dotarła do Bradost – górskiego regionu w Iraku. Ankara od środy prowadzi ofensywę w północno-zachodniej części Iraku – wykorzystuje do tego żołnierzy, komandosów, sprzęt ciężki, samoloty i drony. Celem są irackie kryjówki Partii Pracujących Kurdystanu.

Wczoraj Irak zażądał od Turcji natychmiastowego zaprzestania bombardowania w północno-zachodniej części swego kraju.Według anonimowych źródeł zagranicznych mediów Ankara rozpoczęła interwencję w północno-zachodnim Iraku po rozmowach z władzami tego kraju. Analitycy, na których powołuje się AFP, twierdzą, że inwazja ma ciche przyzwolenie rządu kurdyjskiego, który jest skonfliktowany z Partią Pracujących Kurdystanu.

Partia Pracujących Kurdystanu jest uznawana przez Turcję za organizację terrorystyczną. Ankara od lat walczy z jej siłami, nawet poza granicami swego państwa.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!