Korea Północna znów testowała rakiety

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Korea Północna wystrzeliła dziś dwa niezidentyfikowane na razie pociski w stronę Morza Japońskiego – poinformowało Kolegium Połączonych Szefów Sztabów Korei Południowej. To pierwsze tego typu próby rakietowe od 28 listopada. 

 Pociski balistyczne zostały wystrzelone z wyrzutni znajdujących się w pobliżu położonego we wschodniej części kraju miasta Wonsan. Południowokoreańskie wojsko stara się ustalić typ rakiet i trajektorię ich lotu. Rakiety wystrzelono w kierunku Morza Japońskiego. Władze Japonii poinformowały, że na razie nie udało się stwierdzić, czy rakiety naruszyły japońską przestrzeń powietrzną lub terytorium tego kraju.
 To pierwsze północnokoreańskie testy od końca listopada ubiegłego roku. W 2019 roku komunistyczna Północ 13-krotnie przeprowadzała próby rakietowe. Testowano m.in. wyrzutnie rakiet balistycznych nowego typu. W ostatnich tygodniach, także w związku z zagrożeniem epidemiologicznym, działania północnokoreańskiego wojska zostały ograniczone. Korea północna twierdzi, że na jej terytorium do tej pory nie wykryto żadnego przypadku zakażenia koronawirusem.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!