Włochy: 7 ofiar śmiertelnych koronawirusa, 224 zarażonych

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

We Włoszech liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa wzrosła do siedmiu – poinformowała agencja RAI. Rośnie też liczba stwierdzonych zarażeń. Ofiara pochodzi z miasta Brescia.

Ogólna liczba zarażeń to obecnie 224. Kilkanaście gmin otoczono kordonem sanitarnym. W 5 północnych regionach na tydzień zamknięto szkoły, muzea i odwołano wszelkie masowe imprezy.

Rośnie też liczba stwierdzonych zarażeń. Poinformował o tym podczas konferencji prasowej szef ochrony cywilnej Angelo Borelli.
Zmarli dziś to mężczyźni w wieku 84 i 88 lat. Borelli zaznaczył, że wszystkie ofiary śmiertelne to ludzie starsi, którzy cierpieli również na inne choroby, więc ich organizm był osłabiony. Dodał, że para chińskich turystów, dwie pierwsze osoby, u których we Włoszech stwierdzono koronawirusa, można uważać za wyleczone. Ogólna liczba zarażeń to obecnie 224, czyli o 70 więcej niż wczoraj. Borelli stwierdził, że Włochy są w tej chwili krajem bezpiecznym dla turystów: „Zareagowaliśmy w sposób zdecydowany i bezkompromisowy. Jesteśmy przekonani, że system bezpieczeństwa i ochrony zdrowia w naszym kraju działa. Można do Włoch spokojnie przyjeżdżać”. 11 gmin otoczono kordonem sanitarnym. W 5 północnych regionach na tydzień zamknięto szkoły, muzea i odwołano wszelkie masowe imprezy.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!