Wielka Brytania: dwa przypadki koronawirusa

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Wielka Brytania potwierdza dwa pierwsze przypadki koronawirusa. Zdiagnozowano je u dwóch członków tej samej rodziny. W Chinach, które są ogniskiem nowego typu wirusa, zmarło na niego 213 osób. Zarażonych jest ponad 9700 osób. Większość przypadków zarażeń dotyczy objętej zakazem wyjazdów prowincji Hubei.

 Główny oficer medyczny Anglii Chriis Whitty powiedział, że pacjenci otrzymują specjalistyczną pomoc medyczną i wykorzystywane są wypróbowane procedury, dotyczące kontroli zarażeń. Dodał, że celem jest uniknięcie dalszego rozprzestrzeniania się wirusa. 
 Pięć przypadków koronawirusa potwierdzono we Francji, cztery w Niemczech, dwa we Włoszech i jeden w Finlandii. W Polsce w tej chwili nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Resort zdrowia na bieżąco monitoruje sytuację związaną z rozprzestrzenianiem się nowego patogenu. Na świecie przypadki koronawirusa potwierdzono m.in. w Tajlandii, Hongkongu, Japonii, Singapurze, Australii, USA i w Kanadzie.

Z Wuhan, które jest ogniskiem wirusa, trwa ewakuacja obcokrajowców. Pierwszy z czterech samolotów z obywatelami Korei Południowej wylądował dziś na międzynarodowym lotnisku Gimpo w Seulu. Władze Korei Południowej zapowiedziały, że wszyscy ewakuowani będą musieli przejść 14-dniową kwarantannę. Coraz więcej linii lotniczych wstrzymuje loty do kontynentalnych Chin. 

W piątek WHO ogłosiła światowy stan wyjątkowy w związku z epidemią koronawirusa z Chin. Głównym zmartwieniem Organizacji jest niebezpieczeństwo przedostania się wirusa do krajów, których służba zdrowia i możliwości nie pozwalają na walkę z epidemią. Zaapelował również do społeczności międzynarodowej o rozwagę i spokój. WHO zaoferowała swoją pomoc i wsparcie rządowych instytucji związanych ze służbą zdrowia. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!