Chiny: rośnie liczba zakażeń nowym wirusem

0
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Chinach rośnie liczba osób zakażonych nowym typem koronawirusa, wywołującego ciężkie zapalenie płuc. W weekend odnotowano ponad 130 nowych przypadków, także poza ogniskiem zakażeń jakim do tej pory było miasto Wuhan. 

 Komisja Zdrowia w mieście Wuhan poinformowała o wykryciu w weekend 136 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Pierwsze 2 przypadki zakażenia stwierdzono w pekińskiej dzielnicy Daxing. Nowy typ zapalenia płuc wykryto również u jednego pacjenta w Shenzhen. Tymczasem Centrum Analiz Globalnych Chorób Zakaźnych londyńskiego Imperial College uważa, że liczba zakażonych w samym Wuhan może być znacznie wyższa i sięgać 1700 osób. Chińskie władze nie komentują tych doniesień.

 W chińskich mediach społecznościowych cenzurowane są nagrania pochodzące z targu owoców morza w mieście Wuhan, gdzie – jak się przyjmuje – doszło do większości zakażeń koronawirusem. Na zdjęciach w mediach społecznościowych widać, że prócz owoców morza na targu sprzedawano dzikie zwierzęta. Chiński dziennik Global Times apeluje do władz o ujawnianie wszelkich informacji dotyczących rozprzestrzeniania się wirusa, aby nie dopuścić do sytuacji z 2003 roku, kiedy urzędnicy przez wiele tygodni starali się ukryć epidemię SARS. 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!