V. Orban: Europę może uratować powrót do tożsamości chrześcijańskiej

0
fot. Facebook Viktor Orban
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Premier Węgier powiedział, że wraz z nielegalną migracją w sposób niekontrolowany przybyły do Europy masy szerzące radykalny islam. W efekcie w niedalekiej przyszłości w niektórych krajach europejskich proporcje religijno-kulturowe mogą się szybko zmienić. Viktor Orban mówił o tym w Budapeszcie podczas konferencji poświęconej prześladowaniu chrześcijan.
Według premiera Orbana Europę może uratować przed tym zjawiskiem powrót do tożsamości chrześcijańskiej. Premier Węgier mówił również o tym, że chrześcijanie są zagrożeni zarówno w Afryce i na Bliskim Wschodzie, jak i w Europie. “My, europejscy chrześcijanie również jesteśmy zagrożeni. Jestem przekonany, że w uratowaniu Europy mogą dać największą pomoc właśnie ci, którym my teraz pomagamy. Dajemy prześladowanym chrześcijanom to, czego potrzebują: domy, szpitale, szkoły. Otrzymujemy od nich to, czego Europa obecnie najbardziej potrzebuje: chrześcijańską wiarę, miłość i wytrwałość” – mówił premier Węgier.
Według Viktora Orbana w Europie o prześladowaniu chrześcijan mówi się tylko w kategoriach naruszania praw człowieka czy problemu humanitarnego, ale nie mówi się o najważniejszym wymiarze, że jest to atak zorganizowany przeciw naszej cywilizacji.
Ten atak przejawia się w takich zjawiskach jak migracja i poprawność polityczna. Orban dodał, że pomimo tego iż chrześcijanie są poważnie prześladowani, “Europa milczy, a politycy europejscy są bierni, jakby paraliżowała ich jakaś tajemnicza siła”.
Jak powiedział Viktor Orban, Węgry leżą na trasie „muzułmańskiej inwazji migracyjnej”, przed którą muszą się obronić. Dodał, że u podstaw polityki rządu Węgier leży świadomość, że kraj ten ma prawo obronić siebie, swoją kulturę i styl życia.

 

 

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!