LeBron James został najlepszym strzelcem w historii ligi NBA

0

LeBron James został najlepszym strzelcem w historii ligi NBA. Aby poprawić 38-letni rekord Kareema Abdula-Jabbara gwiazda Los Angeles Lakers musiała zdobyć we wtorkowym meczu z Oklahoma City minimum 36 punktów. Gdy na niespełna 11 sekund przed zakończeniem 3 kwarty James wykonał rzut dający rekord, spotkanie przerwano na kilka minut, a hali Lakersów odbyła się specjalna uroczystość, w której udział wzięli m.in. Abdul-Jabbar i komisarz ligi Adam Silver.

Po wznowieniu meczu, James zdobył jeszcze dwa punkty, co oznacza, że teraz ma już ich w lidze 38,390 – o trzy więcej od Abdula-Jabbara. W tym wyjątkowym spotkaniu, Los Angeles Lakers przegrali jednak z Oklahoma City Thunder 130:133.

We wtorek grali też zawodnicy Chicago Bulls, którzy na wyjeździe ulegli Memphis Grizzlies 89:104. Pomimo porażki Bulls zajmują w tabeli Konferencji Wschodniej nadal 9 miejsce. Najwięcej punktów dla chicagowskiego zespołu zdobył Nikola Vucevic 28.

W innych wtorkowych meczach NBA: New York Knicks wygrali z Orlando Magic 102:98, Phoenix Suns pokonali Brooklyn Nets 116:112, Atlanta Hawks ulegli New Orleans Pelicans 107:116, a Denver Nuggets wygrali z Minnesota Timberwolves 146:112.

————-

We wtorkowym meczu hokejowej ligi NHL, Chicago Blackhawks przed własną publicznością przegrali po dogrywce z Anaheim Ducks 2:3. Gole dla Hawks strzelili wczoraj Jason Dickinson i Seth Jones. W tabeli Konferencji Zachodniej chicagowski zespół zajmuje ostatnie miejsce.

W innych wtorkowych spotkaniach NHL: Nashville Predators przegrali z Vegas Golden Knights 1:5, New York Islanders wygrali z Seattle Krakens 4:0, Detroit Red Wings przegrali z Edmonton Oilers 2:5, San Jose Sharks pokonali po dogrywce Tampa Bay Lightning 4:3, a Colorado Avalanche ulegli po dogrywce Pittsburgh Penguins 1:2.