Na Wembley więcej kibiców podczas finałowych meczów Euro 2020

0
UEFA EURO 2020 WEMBLEY
Fot. wembleystadium.com
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Finał i półfinały piłkarskich mistrzostw Europy rozgrywane na londyńskim stadionie Wembley będzie mogło oglądać na żywo po ponad 60 tysięcy osób. Brytyjski rząd poinformował o zwiększeniu dopuszczalnego zapełnienia trybun do 75 procent ich maksymalnej pojemności.

Z powodu pandemii COVID-19 spotkania odbywały się ze znacznie ograniczoną liczbą widzów lub nawet bez ich udziału.

Brytyjski minister kultury i sportu Oliver Dowden powiedział, że finały zapowiadają się być niezapomnianym momentem w odbudowie narodu po pandemii. “Współpracowaliśmy bardzo blisko z UEFA i angielskim związkiem piłki nożnej, aby zapewnić przestrzeganie rygorystycznych środków ochrony zdrowia publicznego przy jednoczesnym umożliwieniu większej liczbie fanów oglądania wydarzenia na żywo” – dodał Oliver Dowden.

Wszyscy widzowie będą musieli przestrzegać licznych ograniczeń i sprostać wielu wymogom, między innymi posiadać negatywny wynik testu na koronawirusa lub dowód pełnego zaszczepienia przeciw niemu.

Półfinały Euro 2020 odbędą się na Wembley 6 i 7 lipca. Finał imprezy zaplanowano na 11 lipca. Mecze grupowe turnieju rozgrywane na Wembley mogło na żywo oglądać 22,5 tysiąca osób. Liczbę tę zwiększono do 40 tysięcy w meczu fazy pucharowej, w którym wystąpić może Anglia.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!