Czechy: rozpoczęły się hokejowe mistrzostwa świata

0
Fot. X: IIHF
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

W Czechach rozpoczęły się Mistrzostwa Świata Elity w hokeju na lodzie. Po 22 latach do hokejowej Elity powraca reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni powalczą o utrzymanie w gronie najlepszych zespołów. 

Reprezentacja Polski, zajmująca 22. miejsce w światowym rankingu, rozegra fazę grupową w Ostrawie. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych będzie jutro Łotwa. Potem polska reprezentacja zmierzy się ze Szwecją, Francją, Słowacją, Stanami Zjednoczonymi, Niemcami i Kazachstanem.

Czescy kibice liczą na medal dla swojej drużyny. Pierwszym rywalem Czechów w fazie zasadniczej turnieju będą Finowie. Czescy kibice już na kilka godzin przed wieczornym meczem opanowali strefę kibica przy hali w Pradze. „W grupie najtrudniejszym rywalem będzie dla nas Kanada, ale też Finlandia, z którą gramy dzisiaj. A potem zobaczymy, ciężko może być z USA, które są faworytem turnieju” – ocenił jeden z kibiców, Viktor.

„W tym roku zespoły są naszpikowane gwiazdami, ale sądzę, że Czesi zdobędą medal” – powiedział korespondentowi Polskiego Radia inny kibic, Tomáš. „Oczywiście wierzymy w medal, choć nie zapowiada się na niego. Typowałbym, że mistrzem zostanie Kanada” – dodał Viktor.

Na dobry wynik liczą też kibice Szwajcarii, która zainaugurowała turniej meczem z Norwegią. „Oczekiwania są dosyć wysokie. Mamy nadzieję na ćwierćfinał, a potem zobaczymy. Liczymy na dobry początek turnieju. Według mnie mamy silniejszy zespół niż przed rokiem, ale wszystko okaże się na lodzie” – powiedział Polskiemu Radiu Matthieu, który przyjechał do Pragi z Lucerny.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!