USA: wyniki sportowe

0
USA sport wyniki

W czwartkowych meczach baseballowej ligi MLB Chicago Cubs wygrali z St. Louis Cardinals 4:3, a Chicago White Sox przegrali z Minnesota Twins 4:9.

Rozpoczęły się rozgrywki Leagues Cup 2023. W barwach Inter Miami zadebiutował Lionel Messi. Jego nowy zespół pokonał meksykański Cruz Azul 2:1. Argentyńczyk pojawił się na boisku w 54 minucie, a w doliczonym czasie gry drugiej połowy zdobył zwycięską bramkę po strzale z rzutu wolnego.

Dobrze zagrała także drużyna Karola Świderskiego Charlotte FC, która po rzutach karnych pokonała FC Dallas 4:1 (w regulaminowym czasie gry był remis 2:2). Polak strzelił jednego z goli, wykorzystując w 61 minucie gry rzut karny. W barwach Charlotte 85 minut zagrał pomocnik Kamil Jóźwiak, a całe spotkanie rozegrał obrońca Jan Sobociński.

W innych spotkaniach meksykański Mazatlan FC pokonał Austin FC 3:1, Orlando City po rzutach karnych wygrało z Houston Dynamo 5:4 (1:1 w regulaminowym czasie gry), a Vancouver Whitecaps po konkursie “jedenastek” uległo meksykańskiemu Club Leon 15:16 (2:2 w regulaminowym czasie gry).

Rozgrywki Leagues Cup 2023, to rywalizacja wszystkich zespołów ligi MLS i meksykańskiej Liga MX. Drużyny zostały podzielone na 15 grup, po 3 zespoły w każdej. Do kolejnej rundy awansują po dwie najlepsze ekipy i dwie drużyny, Pachuca i Los Angeles FC, które były zwolnione z udziału w fazie grupowej rywalizacji. Kolejne fazy rozgrywek będą odbywały się już na zasadzie pucharowej – przegrany odpada. Trzy najlepsze zespoły Leagues Cup 2023 zapewnią sobie udział w przyszłorocznej edycji Concacaf Champions League, w tym zwycięzca automatycznie awansuje do najlepszej 16 tych rozgrywek.

W fazie grupowej Leagues Cup 2023 nie ma remisów i dogrywek. Za zwycięstwo w regulaminowym czasie drużyna otrzymuje 3 punkty, za wygraną po karnych 2 punkty, za przegraną po karnych 1 punkt, a za przegraną zero.

Chicago Fire znalazło się w grupie Central 2 wraz z Minnesota United FC i meksykańskim zespołem Puebla. Pierwszy mecz chicagowski zespół rozegra 27 lipca z Minnesotą.