USA: wyniki sportowe

0
USA sport wyniki

Koszykarze Miami Heat pokonali na wyjeździe Denver Nuggets 111:108 w drugim meczu finałowym ligi NBA i wyrównali stan rywalizacji. W serii do czterech zwycięstw jest 1-1.
41 punktów dla Nuggets rzucił Nikola Jokic, w zespole z Miami najskuteczniejszy był zdobywca 23 punktów – Gabe Vincent.
Kolejne dwa spotkanie – w środę i piątek – odbędą się na Florydzie.

————–

W niedzielnych meczach baseballowej ligi MLB Chicago White Sox wygrali z Detroit Tigers 6:2, a Chicago Cubs pokonali Sad Diego Padres 7:1.

————–

Meksykański Club Leon został zwycięzcą piłkarskiej Ligi Mistrzów strefy CONCACAF. W rewanżowym meczu finałowym Club Leon pokonał na wyjeździe Los Angeles FC 1:0. W pierwszym spotkaniu meksykański zespół także wygrał – u siebie 2:1.
Meksykański klub zapewnił sobie udział w klubowych mistrzostwach świata, które zostaną rozegrane w grudniu w Arabii Saudyjskiej.
W składzie drużyny z Los Angeles był Mateusz Bogusz, który został zmieniony w przerwie.

———-

W sobotnim meczu piłkarskiej ligi MLS Chicago Fire przegrali na wyjeździe z liderami Konferencji Wschodniej FC Cincinnati 0:1. Polski napastnik Fire Kacper Przybyłko, został zmieniony po pierwszej połowie.

Inny zespół MLS z Polakami w składzie, Charlotte FC przegrał z Columbus Crew 2:4. Jedną z bramek dla Charlotte strzelił Karol Świderski i było to jego 5 trafienie w tym sezonie. Świderski rozegrał cały mecz, a inny Polak grający w Charlotte – Jan Sobociński został zmieniony w 63. minucie. Kamil Jóźwiak wciąż leczy kontuzję i zabrakło go w składzie.
W innych meczach MLS drużyna Mateusza Klicha – DC United, wygrała z Inter Miami 2:1. Polak został zmieniony w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

—————

W meczu koszykarskiej ligi WNBA Chicago Sky wygrały z New York Liberty 86:82. W tabeli Konferencji Wschodniej, Sky, z 4 zwycięstwami i 3 porażkami, zajmują 3 miejsce.