USA: wyniki sportowe

0
USA sport wyniki

Koszykarze Boston Celtics wygrali z Philadelphia 76ers 112:88 w siódmym meczu drugiej rundy playoffs ligi NBA. Celtics zwyciężyli w rywalizacji do czterech zwycięstw 4-3 i awansowali do finału Konferencji Wschodnie. 51 punktów dla zwycięzców rzucił wczoraj Jayson Tatum.
Rywalem drużyny z Bostonu w walce o finał rozgrywek będzie zespół Miami Heat. W finale Konferencji Zachodniej zagrają Los Angeles Lakers i Denver Nuggets.

————–

Hokeiści Vegas Golden Knights pokonali 5:2 Edmonton Oilers w szóstym meczu drugiej rundy play-off ligi NHL. Golden Knights zwyciężyli w rywalizacji do czterech zwycięstw 4-2 i awansowali do finału Konferencji Zachodniej, gdzie zmierzą się ze zwycięzcą pary Dallas Stars – Seattle Kraken.
W finale Konferencji Wschodniej zagrają Carolina Hurricanes z Florida Panthers.

————

W niedzielnych meczach baseballowej ligi MLB Chicago Cubs przegrali z Minnesota Twins aż 3:16, a Chicago White Sox ulegli Houston Astros 3:4.

—————-

W sobotnim meczu piłkarskiej ligi MLS Chicago Fire przed własną publicznością wygrali z St. Louis FC 1:0. Od 72 minuty w drużynie gospodarzy grał polski napastnik Kacper Przybyłko. Chicagowski zespół ma w swoim dorobku 14 punktów i zajmuje w tabeli Konferencji Wschodniej 13 miejsce.

W lidze MLS w miniony weekend dobrze spisali się inni polscy zawodnicy. Karol Świderski zdobył trzecią bramkę w sezonie i przyczynił się do wyjazdowego zwycięstwa Charlotte FC nad Atlanta United 3:1. W wyjściowym składzie Charlotte byli również Kamil Jóźwiak i Jan Sobociński.
Pierwszego gola w sezonie strzelił Mateusz Bogusz. Polak wszedł z ławki rezerwowych w 80. minucie i siedem minut później wykorzystał „jedenastkę”. Jego Los Angeles FC pokonało na wyjeździe Real Salt Lake 3:0.