USA: wyniki sportowe

0
USA sport wyniki

Zakończyła się faza zasadnicza koszykarskiej ligi NBA. W ostatnim swoim meczu Chicago Bulls wygrali z Detroit Pistons 103:81. Bulls ostatecznie zajął w tabeli Konferencji Wschodniej 10 miejsce i o awans do playoffs zagrają w jednym z dwóch  turniejów Play-In. Aby awansować do najlepszej 8, chicagowski zespół najpierw musi wygrać w środę z Toronto Raptors, a następnie zwyciężyć z przegraną drużyną z pary Miami Heat – Atlanta Hawks. W drugim turnieju Play-In zagrają: Los Angeles Lakers, Minnesota Timberwolves, New Orleans Pelicans i Oklahoma City Thunder.

Bezpośredni awans do playoffs wywalczyły drużyny: Milwaukee Bucks,  Boston Celtics, Philadelphia 76ers, Brooklyn Nets, Cleveland Cavaliers, New York Knicks, Denver Nuggets, Sacramento Kings 109:95, Memphis Grizzlies, Phoenix Suns, Los Angeles Clippers i Golden State Warriors.
——————

W niedzielnych meczach hokejowej ligi NHL: Anaheim Ducks ulegli po dogrywce Colorado Avalanche 4:5, a Philadelphia Flyers przegrali z Boston Bruins 3:5.

Dzisiaj Chicago Blackhawks w United Center podejmować będą Minnesota Wild. Początek spotkania o godzinie 7:00 PM.

————

W sobotnim meczu piłkarskiej ligi MLS Chicago Fire wygrali z Minnesota United FC 2:1 po dwóch golach Kei Kamary. Fire z 9 punktami na koncie zajmują w tabeli Konferencji Wschodniej 6 miejsce.

Gola dla swojej drużyny w lidze MLS strzelił Karol Świderski, ale jego Charlotte FC przegrał na wyjeździe z Realem Salt Lake 1:3.
To pierwsze trafienie Świderskiego w tym sezonie. Napastnik reprezentacji Polski grał do 66. minuty. Jedenaście minut dłużej na boisku przebywał jego kolega z klubu i narodowej kadry Kamil Kamil Jóźwiak.

————-

W niedzielnych meczach baseballowej ligi MLB Chicago Whiet Sox przegrali z Pittsburgh Pirates 0:1 i weekendową serię 1-2, a Chicago Cubs przegrali z Texas Rangers 2:8, ale wygrali trzymeczową serię 2-1.