Sensacyjna porażka Jagielloni

0

Trzecioligowa Lechia Zielona Góra niespodziewanie wyeliminowała Jagiellonię Białystok z Pucharu Polski. W meczu 1/16 finału rozgrywek zielonogórzanie wygrali na własnym boisku 3:1 (2:1).

Lechia objęła prowadzenie już w 9. minucie. Bramkę dla gospodarzy zdobył Przemysław Mycan. Goście mogli odpowiedzieć po niespełna dziesięciu minutach, ale rzutu karnego nie wykorzystał Martin Pospisil. W 33. minucie było już 2:0. Po raz drugi w tym meczu na listę strzelców wpisał się Mycan.

Tuż przed końcem pierwszej połowy kontaktowego gola dla faworytów zdobył Bartłomiej Wdowik. Chwilę po zmianie stron trzeciego gola dla Lechii strzelił jednak Rafał Ostrowski. Mimo ataków Jagiellonii do końca meczu wynik nie uległ już zmianie.