Kajakarstwo – ME – Siedem medali Polaków w niedzielę

0

To była fantastyczna niedziela polskich kajakarzy podczas mistrzostw Europy w Monachium. Biało-czerwoni zdobyli dziś 7 medali, w sumie rywalizację zakończyli z trzynastoma krążkami.

Czwórka w składzie: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol i Dominika Putto – zdobyła złoty medal w wyścigu na 500 metrów. Anna Puławska wcześniej zajęła pierwsze miejsce w indywidualnej rywalizacji na tym dystansie. Złotymi medalistami zostali także kanadyjkarze Aleksander Kitewski i Arsen Śliwiński w rywalizacji dwójek na 200 metrów.

Srebro wywalczyły z kolei Katarzyna Kołodziejczyk i Dominika Putto w dwójce na 200 m, w jedynce Justyna Iskrzycka na 1000 metrów, a Wiktor Głazunow i Tomasz Barniak zdobyli srebrny medal w konkurencji C2.

Brązowy medal dołożył Rafał Rosolski w konkurencji K1 na 5000 metrów.   Polacy zdobyli w sumie trzynaście medali mistrzostw Europy – cztery złote, pięć srebrnych i cztery brązowe.