Lekkoatletyka – MŚ – Podsumowanie piątkowych startów Polaków

0

Anna Kiełbasińska zajęła ósme miejsce w finale biegu na 400 metrów podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Eugene w Stanach Zjednoczonych. Polka uzyskała czas 50,81 s. Do medalu zabrakło jej nieco ponad sekundy. Złoto zdobyła reprezentantka Bahamów Shaunae Miller-Uibo (49,11 s), która o 0,49 s wyprzedziła Marileidy Paulino z Dominikany oraz o 0,64 s Sadę Williams z Barbadosu.

Anna Wielgosz nie zdołała awansować do finału biegu na 800 metrów. Polka zajęła piąte miejsce w swoim biegu półfinałowym z czasem 2.00,51. To 16. rezultat półfinałów. Najszybsza na tym etapie była Amerykanka Athing Mu (1.58,12). Finał odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.

W eliminacjach odpadła polska sztafeta kobiet 4×100 metrów. Magdalena Stefanowicz, Martyna Kotwiła, Marika Popowicz-Drapała i Ewa Swoboda zajęły szóste miejsce w swoim biegu (43,19 s), tracąc 1,2 s do najszybszych Brytyjek (41,99 s). Najlepsze w eliminacjach okazały się Amerykanki (41,56 s). Polki miały 11. czas. Finał odbędzie się w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego.

Piotr Lisek i Robert Sobera nie wystąpią w finale skoku o tyczce. Obaj reprezentanci Polski nie zdołali pokonać poprzeczki zawieszonej na wysokości 5,65 m i odpadli w eliminacjach. Finał odbędzie się w nocy z niedzieli na poniedziałek czasu polskiego.
W piątek po raz drugi wicemistrzynią świata została Katarzyna Zdziebło. Tym razem Polka zdobyła srebro w chodzie na 35 km.
Po ośmiu dniach rywalizacji w Eugene polscy lekkoatletci mają cztery medale. Oprócz Zdziebło na podium stawali młociarze – złoto zdobył Paweł Fajdek, a srebro Wojciech Nowicki.