USA – piłka nożna: zakończyła się batalia prawna, równa płaca dla mężczyzn i kobiet w reprezentacjach

0
USSF
Fot. ESPN
REKLAMA - ZADZWOŃ (773) 588-6300

Zakończyła się 6-letnia batalia prawna pomiędzy Amerykańską Federacją Piłki Nożnej (USSF), a żeńską reprezentacją Stanów Zjednoczonych w sprawie równego wynagrodzenia. Zawodniczki otrzymają odszkodowanie w wysokości 24 milionów dolarów plus premie, które odpowiadają zarobkom, jakie otrzymują mężczyźni. 

USSF zgodził się również na utworzenie funduszu z 2 milionami dolarów, na rzecz zawodniczek, które zakończyły swoje kariery oraz na organizacje, promujące rozwój sportu dla kobiet. 

USSF zobowiązał się do zapewnienia równej stawki płac dla reprezentacji kobiet i mężczyzn, w tym premii za mistrzostwa świata. Do tej pory, federacja opierała wysokość premii na płatnościach otrzymywanych z FIFA, która w 2018 roku na nagrody przeznaczyła 400 milionów dolarów na turniej mężczyzn i 30 milionów dolarów na turniej kobiet w 2019 roku.

Skarga zawodniczek została złożona do sądu w kwietniu 2016 roku. Piłkarki domagały się odszkodowania na mocy federalnych ustaw o Równych Płacach i Prawach Obywatelskich. Rozprawa miała rozpocząć się 7 marca przed federalnym sądem apelacyjnym.

#polskieradio

ALERT

POINFORMUJ NAS O WAŻNYM TEMACIE!

e-mail na [email protected] tel. +1 773-588-6300

CHCESZ UMIEŚCIĆ BANER? - DZWOŃ (773) 588-6300

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Zauważyłeś błąd we wpisie? Napisz do Nas!